Итоги акции "ДОРОГА В ШКОЛУ"

Жыл сайын еліміздің барлық өңірлерінде 1 тамыздан 30 қыркүйекке дейін "Мектепке жол" республикалық акциясы өтеді. Аталған акцияның мақсаты: аз қамтылған, көп балалы отбасылардан шыққан оқушыларға, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға оқу жылының басына дайындық кезінде уақытылы материалдық қолдау көрсету. "Мектепке жол" республикалық акциясы аясында келесі іс-шаралар өткізілді: 1) 2024 жылғы 19 Шілдеде мектеп бойынша бұйрық шығарылды, "Мектепке жол"акциясын өткізу жөніндегі комиссия айқындалды 2) мектепте акция өткізу бойынша оқу жылының басына дайындық кезінде аз қамтылған, көп балалы отбасылардан шыққан оқушыларға қолдау көрсету жөніндегі іс-шаралар жоспары жасалды 4) мектепте оқушылардың осы мәртебесін растайтын құжаттар негізінде көп балалы, толық емес және өгей әкелерімен бірге тұратын отбасылардың деректер банкі құрылды. Акция аясында 9 сынып оқушыларының жұмысқа орналасуын анықтау бойынша жұмыстар жүргізілді. 2023-2024 оқу жылында колледжде оқуды таңдаған 9 оқушы негізгі мектепті бітірді. Акцияның барлық кезеңінде үйлерді аралау жүргізілді, оларға 6 педагог жұмылдырылды. 2024 жылғы 24 тамыздағы жағдай бойынша мектеп шағын ауданын аралау нәтижелері бойынша 0-ден 18 жасқа дейінгі балалар саны 49 адамды құрады. Мектеп және мектеп жасына дейінгі барлық балалар оқумен қамтылған. Акцияны сәтті өткізу үшін мерейтойлық а/о кәсіпкерлерінің, мектеп педагогтарының арасынан демеушілер тартылды. Ауданымыздың кәсіпкерлері "Қаз Бидай Экспорт" ЖШС басшысы А. Р. Бекенов 25 (жиырма бес мың) теңгеге кеңсе тауарлары түрінде материалдық көмек көрсетті. "Куприяновка негізгі мектебі" КММ директоры О.г. Кужракаева 10000 теңге сомасына 2 "бірінші сынып оқушысына сыйлық" жиынтығын сатып алуға демеушілік көмек көрсетті. "Түнгі ауылдағы балалар" рейді өткізілді. Рейд кезеңінде кәмелетке толмаған балалар анықталған жоқ. Жалпы білім беруді қамтамасыз етуге ықпал ететін шарттардың бірі-тамақтануды ұйымдастыру. ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің бұйрығымен бекітілген ыстық тамақты ұйымдастыру бойынша әдістемелік ұсыныстарды орындау және оқушыларды тамақпен барынша қамту мақсатында мектепте белгілі бір жұмыс жүргізілді. Бастауыш сынып оқушылары мемлекет есебінен тамақтанады. 5-7 сынып оқушылары демеушілік қаражат есебінен тамақтанады. Мектеп бойынша жалпы тамақпен қамту 100 %, ыстық тамақпен қамту 100% құрады.

Ежегодно во всех регионах нашей страны проходит республиканская акция «Дорога в школу» с 1 августа по 30 сентября. Цель данной акции: оказание своевременной материальной поддержки школьников из малообеспеченных, многодетных семей, детей-сирот и детей оставшихся без попечения родителей во время подготовки их к началу учебного года. В рамках республиканской акции «Дорога в школу» были проведены следующие мероприятия: 1) 19 июля 2024 года издан приказ по школе, была определена комиссия по проведению акции «Дорога в школу» 2) По проведению акции в школе составлен план мероприятий по оказанию поддержки школьникам из малообеспеченных, многодетных семей во время подготовки к началу учебного года 4) В школе был создан банк данных многодетных, неполных семей и семей проживающих с отчимами, на основании документов, подтверждающих данный статус учащихся. В рамках акции была проведена работа по определению трудоустройства учащихся 9 класса. В 2023-2024 учебном году окончили основную школу 9 учащихся, которые выбрали обучение в колледжах. За весь период акции проведен подворный обход домов, в них было задействовано 6 педагогов. По результатам обхода микрорайона школы на 24 августа 2024 года численность детей от 0 до 18 лет составила 49 человек. Все дети школьного и дошкольного возраста охвачены обучением. Для успешного проведения акции привлекались спонсоры из числа предпринимателей К/Х Юбилейного с/о, педагогов школы. Предприниматели нашего района ТОО «Каз Бидай Экспорт» руководитель Бекенов А.Р. оказал материальную помощь в виде канцелярских товаров на сумму 25 (двадцать пять тысяч) тенге. Директор КГУ «Куприяновская основная школа» Кужракаева О.Г. оказала спонсорскую помощь в приобретении 2 комплектов «Подарок первокласснику» на сумму 10000 тенге. Был проведен рейд «Дети в ночном селе». Несовершеннолетних детей на период рейда не было выявлено. Одно из условий, способствующих обеспечению всеобуча - это организация питания. Во исполнение методических рекомендаций по организации горячего питания, утвержденных приказом Министерства здравоохранения РК и максимального охвата учащихся питанием в школе проводилась определенная работа. Учащиеся начальных классов питаются за счет государства. Учащиеся 5-7 классов питаются за счет спонсорских средств. Охват общим питанием по школе составил 100 %, горячим – 100%.

Дата публикации: 23.09.2024