Всемирный день без табака

Жерде темекі шегуге қарсы екі халықаралық күн-Дүниежүзілік темекісіз күн (31 мамыр) және жыл сайын қарашаның үшінші бейсенбісінде атап өтілетін Халықаралық темекіні тастау күні. Осы күндердің біріншісін Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы 1988 жылы белгілеген, екіншісі американдық қатерлі ісік қоғамының шешімімен 1977 жылы ертерек пайда болған. Осы күні 31 Мамырда біздің мектеп оқушыларының чатында темекі шегудің зияны туралы ақпарат жарияланды. Кішкентай кезінен бастап балаларға темекі шегудің зияны туралы айту керек. Егер сіздің балаларыңызға бірдеңе қауіп төндірсе, онда сіз, әрине, оларды қорғауға тырысасыз. Аналар мен әкелер мұны әрқашан және барлық жерде жасайды. Мәселе мынада, балалар темекі түтінінің нысанасына айналады, егер сіз қазір ештеңе жасамасаңыз, онда сіздің балаларыңыз бұл шабуылдың шабуылына төтеп бере алмайды. Темекі шегу-алкоголизм мен нашақорлық сияқты ғасыр ауруы.

На Земле два международных дня, посвященных борьбе с курением – Всемирный день без табака (31 мая) и Международный день отказа от курения, который отмечается ежегодно в третий четверг ноября. Первая из этих дат установлена Всемирной организацией здравоохранения в 1988 году, вторая появилась раньше – в 1977 году, по решению Американского онкологического общества. В этот день 31 мая в чате учеников нашей школы была размещена информация о вреде курения. Необходимо с самого раннего детства говорить детям о вреде курения. Если что-то угрожает вашим детям, то вы, разумеется, стремитесь их защитить. Так поступают мамы и папы всегда и везде. Проблема в том, что дети становятся мишенью табачного дыма, и если вы ничего не предпримете сейчас, то ваши дети не смогут выдержать натиска этой атаки. Курение является болезнью века, как алкоголизм и наркомания.

Дата публикации: 31.05.2024